Про журнал
Засновник і видавець: Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Рік заснування: 1996.
Журнал є правонаступником журналу "Вересень".
Вид видання: науково-методичний, інформаційно-освітній журнал.
ISSN онлайнової версії: 2788-4651
ISSN друкованої версії: 2788-4643
Галузь науки: педагогічні науки.
Статус видання: загальнодержавне.
Періодичність: вихід журналу чотири рази на рік.
Проблематика журналу: теорія, методика й практика загальної педагогіки, історії педагогіки, філософії освіти, теорії навчання, виховання та професійної освіти, корекційної та соціальної педагогіки, психології, інклюзивного навчання, управління освітою, освітньої політики, освітньої інноватики, інформаційно-комунікаційних технологій в освіті та науці тощо.
У журналі публікуються результати сучасних теоретичних та експериментальних досліджень у галузі педагогіки, здійснених авторами із зазначених проблем; розкриваються педагогічні, психологічні, історичні та соціальні аспекти, які зумовлюють актуалізацію поставленої проблеми і допомагають вирішувати її на сучасному етапі розвитку суспільства й освіти; рецензії та наукові праці.
Реєстрація журналу: зареєстрований Міністерством юстиції України. Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації: від 20 лютого 2019 року, серія КВ № 23794–13634ПР.
Мета: розвиток наукового потенціалу в галузі освіти шляхом створення інформаційного простору для якісної публічної комунікації та фахового розвитку науковців, педагогів, керівників закладів освіти та його інтеграції у світовий науковий простір.
Завдання:
- оприлюднення та відкрите обговорення основних результатів наукових досліджень, інноваційних освітніх практик, науково-дослідних робіт;
- наукова, експертна, інформаційно-аналітична, методична підтримка освітян щодо впровадження стратегічних напрямів реалізації державної політики в галузі освіти;
- поширення законодавчої, наукової, методичної інформації щодо освітніх інновацій, педагогічної теорії та практики, діяльності науково-методичних установ і закладів освіти.
Структура видання складається з таких тематичних рубрик:
- Філософія освіти.
- Освітня політика.
- Школа управління.
- Теорія, методика і практика навчання.
- Теорія, методика і практика виховання.
- Теорія, методика і практика професійної освіти.
- Психологія.
- Інклюзивне навчання.
- Інноватика в освіті (експерименти, проєкти).
- Освітні розвідки (дослідження).
- Події наукового життя; рецензії, відгуки.
- Моніторингові дослідження.
У кожному випуску журналу не обов’язково мають бути представлені всі рубрики (лише за наявності матеріалів, надісланих для публікації).
Журнал може мати спеціальні випуски (тематичні, приурочені до певної події, дати тощо).
Мови: українська, російська, англійська.