УДК 37.091.12 ORCID iD 0000-0001-7590-0546 УЧИТЕЛЬ – ПОКЛИКАННЯ ЇХНЄ…

Автор(и)

  • Ольга Мілєйко МОІППО

Ключові слова:

Ключові слова: благородна справа; покликання; сімейна спадковість; учительська династія; цінності.

Анотація

У статті йдеться про вчительську династію та її значення для становлення Нової української школи, справи виховання майбутніх громадян, про неоціненний досвід педагогів трьох поколінь із села Нововасилівка на Єланеччині, їхні благородні цінності у справі навчання та виховання, формування корпоративної культури закладу освіти.
К. Д. Ушинський уважав, що вчитель обов’язково повинен поділитися з колегами своїм досвідом, думками, обміркувати питання, що хвилюють, та сумніви щодо правильності обраного шляху або методу виховання. Суголосну думку висловила Л. В. Фадєєва про те, що кращий досвід роботи одного вчителя повинен бути відомий усім учителям країни, а не залишатися в межах однієї школи.

Посилання

References

Fediaieva, L. V. (2011). Dytynotsentrychna kontseptsiia simeinoho vykhovannia v naukovomu dorobku V. O. Sukhomlynskoho [Child-centered concept of family education in the scientific work of V. O. Sukhomlinsky]. Pedahohichnyi dyskurs. Vypusk 10. Kherson (ukr).

Sukhomlynskyi, V. O. (1976). Rozmova z molodym dyrektorom shkoly [Conversation with a young school principal]. Kyiv: Rad. shk. (ukr).

Sukhomlynskyi, V. O. (1988) Sto porad uchytelevi [One hundred tips for the teacher]. Kyjiv: Rad. shk. (ukr).

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-06-23

Номер

Розділ

Статті